Aby odnosić sukcesy w bukmacherce, niezwykle ważnym jest, aby wypracować sobie pewien system zasad, zgodnie z którymi będziemy uczestniczyć w typowaniu wyniku. Warto także wyrobić w sobie takie cechy jak cierpliwość, konsekwencja i odporność na stres oraz pracować nad zdolnościami analitycznymi. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci skutecznie typować wyniki, niezależnie czy jesteś początkującym czy już trochę doświadczonym graczem, te porady z pewnością Ci się przydadzą.

porady bukmacherskie dla graczy
Top 10 wskazówek dla graczy – Jak typować wyniki meczów?

Co zrobić żeby wygrywać w zakładach bukmacherskich, czy można pokonać bukmachera i odnieść sukces? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

1. Załóż Budżet do obstawiania

Jeżeli już zdecydowałeś się na zakłady bukmacherskie, ważnym jest aby w pełni kontrolować inwestowany w zakłady kapitał. Z tego powodu, kluczową rzeczą, jaką powinieneś zrobić jest wydzielenie pewnej kwoty (np. 100 złotych miesięcznie) ze swoich pieniędzy, z której następnie będziesz obstawiał mecze. Pod żadnym pozorem nie przekraczaj ustalonej uprzednio sumy. Pozwoli Ci to efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi oraz sprawi, że nie stracisz kontroli nad inwestowaniem w zakłady bukmacherskie, co czasami może przyprawić o bankructwo.

2. Ustal stawki za jakie będziesz typował

Gdy wyznaczyłeś już odpowiednią ilość pieniędzy, z jakiej zamierzasz czerpać podczas obstawiania, nadszedł czas by ustalić stawki zakładów. Jeśli jesteś początkujący, na początek możesz ustalić 3 różne typy stawek, np. niską, normalną i wysoką, a wraz ze wzrostem doświadczenia, zmieniać je, jeśli zajdzie potrzeba. Niska może wynosić 1% budżetu, normalna 1,5% – 2%, a wysoka 2,5 – 3%. Nie przekraczaj ustalonych stawek. Dzięki temu, gdy nie wygrasz, nie zmarnuje to całego budżetu i nie sprawi, że będziesz musiał dokładać, a kiedy wygrasz – będziesz mógł nadal obstawiać, nie wykorzystując pieniędzy z wygranej, dzięki czemu będziesz mieć wgląd do tego, ile dochodów lub start przynoszą Ci Twoje działania związane z bukmacherką i nie uzależni całej zabawy od każdego jednego, kolejnego zakładu.

polski bukmacher sts bez depozytu
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

3. Nie obstawiaj „taśm” bo przegrasz

10 zdarzeń na jednym kuponie? Szanse są praktycznie zerowe. Nawet w przypadku takich, nazywanych pewniakami, gdzie kurs nie przekracza 1,50. By wiedzieć czemu, należy zrozumieć, że w sporcie nie ma zdarzeń, które można by nazwać pewnymi. Dlatego szanse, że na wiele meczy, wszystkie będą mieć pożądany wynik, jest taka jak w totolotku. Oczywiście takie coś może mieć miejsce, ale dzieje się to niezmiernie rzadko – raz na kilka tysięcy kuponów lub więcej i wygrana nigdy nie jest współmierna do zainwestowanej kwoty. Sytuacja w której obstawia się w taki sposób nie jest już dłużej bukmacherką, a hazardem. Lepiej jest obstawić dwa mecze za 10 złotych, niż 10 meczy za 2 złote.

4. Omijaj zdarzenia z niskim kursem

Tak na prawdę każde zdarzenie to ryzyko przegranej. Niezależnie czy jest to znana drużyna, która wygrywa wszystkie mecze, czy skład uważany za sporego „underdoga” – Mecze poniżej kursu 1.50 nie robią wielkiej różnicy w naszym budżecie, a dodają całkiem sporą szansę na porażkę.

5. Zainteresuj się sportem

Dowiedz się o sporcie, na który chcesz postawić. Jeśli planujesz poważnie obstawianie gier, musisz znać swoje. Pamiętaj, jest mnóstwo graczy, zwłaszcza w Internecie, którzy robią lata badań na temat drużyn i uczestników, w sporcie, na który obstawiają. Zapoznaj się z jedną kategorią na raz. Nie stawiaj na każdy ulubiony sport. Naprawdę zanurz się w statystykach. Najczęściej możesz je znaleźć na stronie internetowej organizacji sportowej lub na stronie bukmacherskiej.

Śledź czynniki zewnętrzne i wewnętrzne związane z tym sportem, takie jak pogoda, kontuzje zawodników, rewanże, zemsty itd. Pozwoli Ci to analizować, jaka szansa istnieje, że dany uczestnik wygra lub przegra, dzięki czemu będziesz mógł oszacowywać sytuację na bieżąco i zastosować odpowiednią technikę obstawiania. Działania te przyczynią się do tego, że częściej będziesz wychodzić na plus, niż na minus.

6. Nie stawiaj na swoją ulubioną drużynę/sportowca

Być może naprawdę chcesz, aby Twój zespół wygrał. Chcesz tego tak bardzo, że nawet zaczynasz przekonywać siebie, że to możliwe. Zanim się zorientujesz, uwierzysz w to tak bardzo, że zainwestujesz w to swoje pieniądze, a bukmacherzy to uwielbiają, ponieważ co tydzień będą zgarniać je od wszystkich kibiców domowych, którzy chcą, aby ich drużyna pokonała liderów tabeli.

betfan obstawianie meczów bez podatku
Legalny bukmacher betfan – Obstawianie meczów bez podatku od gier

7. Unikaj ważnych wydarzeń sportowych

Na przykład takich, jak gry derby. Są one o wiele bardziej nieprzewidywalne, ponieważ stawka jest większa, a gracze mogą wznieść się o ten dodatkowy stopień honoru oraz dumy podczas gry i nieoczekiwanie zmienić czasami pewny wynik.

8. Śledź mniej popularne sporty

Ponieważ bukmacherzy starają się oferować coraz więcej sposobów przekazywania nam gotówki, stale poszerzają listę sportów i rynków, które obejmują. To niewątpliwie oznacza, że zajmują się sportem, o którym mogą nie wiedzieć tyle, ile chcieliby. Dobrym przykładem jest MMA. Sport mieszanych sztuk walki rośnie, dzięki czemu wciąż otrzymujemy coraz więcej relacji i informacji o zawodnikach. O wiele więcej niż kiedyś. Możesz to wykorzystać, aby skutecznie typować wyniki.

9. Nie graj sportów kobiecych

Absolutnie żelazna zasada – nigdy nie obstawiaj sportów, w których grają kobiety. No chyba, że bardzo lubisz niespodzianki. Wyniki jednoznacznie wskazują, że sporty kobiece są do bólu nieprzewidywalne, a co za tym idzie – niemożliwym staje się jakakolwiek przeanalizowanie sytuacji, by obstawić konkretny typ. Jak mówi stare, bukmacherskie przysłowie: W sporcie, kobiety potrafią przegrać wygrany mecz. Należy uznać to za ważny punkt i mieć na uwadze.

10. Nie odgrywaj się bo stracisz wszystko

Często po porażce, wielu obstawiających zakłady ma tendencję do szukania na siłę i obstawiania kolejnych zakładów, by nadrobić straty. Jest to praktyka wysoce szkodliwa, albowiem eliminuje zdolność analitycznego myślenia. Podejmowane decyzje mają charakter pochopny i w dużej mierze są nieracjonalne. Należy zrozumieć czemu się tak dzieje. Porażka lub zwycięstwo wywołują emocje, które wpływają na nasze działania.

Wygrana utwierdza nas w przekonaniu, że wybór jaki dokonaliśmy był właściwy, a przegrana jest dla nas karą. Podążanie zgodnie z tym, co nam podpowiadają w danym momencie myśli, może nie być tym, co jest dla nas najlepsze. Tak na prawdę jedna jaskółka wiosny nie czyni, wkrótce sam zobaczysz, że jeden zakład nie może wpływać na ustalony budżet.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl