Podejmując decyzję na temat obstawiania spotkań sportowych zazwyczaj kierujemy się chęcią zarobku, często motywując to również możliwością pomnożenia emocji towarzyszących oglądaniu meczów ulubionej drużyny. Rzadko kiedy jednak nastawiamy się na dokształcanie w tym kierunku. Tymczasem jednak dogłębna i szczegółowa analiza bukmacherska jest w stanie przynieść mnóstwo korzyści, a my nie powinniśmy jej bagatelizować. Dlaczego? Jak tak właściwie ją przeprowadzić? O tym opowiemy w naszym poradniku, jako przykład traktując piłkę nożną.

analizy bukmacherskie z piłki nożnej
Jak wygrywać z bukmacherem? Analizy bukmacherskie to podstawa!

Czemu analiza bukmacherska jest tak istotna?

Przeprowadzenie wnikliwej analizy pozwoli nam podejmować bardziej przemyślane decyzje typerskie, mające bardzo duże szanse na powodzenie. Dobrze wykonana, da nam szansę poznać mocne i słabe strony każdej z drużyn biorących udział w rozgrywkach, ale też być przygotowanym na wszystko. Co istotne, będziemy w stanie wyszukiwać tak zwane valuebety, czyli pomyłki bukmachera w ustalaniu kursów (zbyt wysokie kursy dla drużyn, które mają duże szanse na zwycięstwo).

5 zasad dobrej analizy bukmacherskiej

  1. Patrzmy na aktualną tabelę rozgrywek – tabela jest w stanie powiedzieć, kto formuje się na ich lidera, a komu w danej rywalizacji będzie zależeć na tym, aby po prostu pozostać w lidze. Dokładna analiza spotkań pod tym kątem jest w stanie dać nam wiele do myślenia i dać wgląd na poziom każdego z zespołów.
  2. Zwróćmy uwagę na fazę rozgrywek – niepolecane jest typowanie we wczesnych fazach rozgrywek, kiedy to ciężko jest pozyskać materiał do analizy i określić, której z drużyn uda się osiągać sukcesy. Podobna sytuacja ma miejsce pod koniec sezonu, kiedy niektóre drużyny spowalniają (bo mogą sobie na to pozwolić, albo też po prostu nie mają szans na osiągnięcie czegoś więcej).
  3. Bierzmy pod uwagę formę drużyn i mecze historyczne – bardzo ważne jest spojrzenie na to, jak dane drużyny radziły sobie w swoich ostatnich spotkaniach, który zawodnik się w nich wyróżniał i jakie były mankamenty w ich grze. Warto przy tym patrzeć na analizy pomeczowe. Nawet najlepsze systemy bukmacherskie mogą zawieźć jeśli forma drużyn będzie leżeć.
  4. Spójrzmy na typy bukmacherskie – choć nie powinniśmy ich kopiować, potrafią one być cenną wskazówką i czymś, co zweryfikuje nasze własne przewidywania. Szukajmy tylko ich sprawdzonych źródeł – jednym z nich mogą być studia przed- i pomeczowe, a innymi chociażby grupy czy fora dyskusyjne (część bukmacherów udostępnia te ostatnie w obrębie własnych serwisów internetowych).
  5. Nie ignorujmy kursów bukmacherskich – kursy tak właściwie są typami pochodzącymi bezpośrednio od bukmacherów. Te wysokie wskazują na drużynę, której bukmacher nie daje zbyt dużych szans na sukces – niskie działają odwrotnie. Kursy ustala człowiek i robi to ręcznie – zdarza mu się pomylić i my musimy to bezwzględnie wykorzystać. 

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Najlepsi legalni bukmacherzy w 2020 roku

W naszym kraju legalnie działa kilkunastu bukmacherów – w związku z tym wyłowienie tego, u którego warto obstawiać jest cięższe. Zwłaszcza, jeśli oczekujemy nie tylko szerokiej oferty, ale też atrakcyjnych kursów. Poniżej przedstawiamy ranking bukmacherów, którzy wyróżniają się na tle innych w tych i wielu innych aspektach.

Oferta bukmachera STS

STS wychodzi do swoich klientów z bardzo szeroką ofertą obejmującą większość dyscyplin sportowych. Typować możemy zarówno z poziomu serwisu internetowego, jak i aplikacji mobilnej, która została zaprojektowana w bardzo przemyślany sposób. Największa oferta zakładów to rzecz jasna piłka nożna, gdyż Polscy typerzy obstawiają głównie właśnie tę dyscyplinę sportu.

Polski bukmacher STS pozwala również skorzystać z atrakcyjnego bonusu powitalnego, dającego dodatkowo nawet 1200 złotych na obstawianie, a także oglądać darmowe transmisje telewizyjne. Nowi gracze mogą również skorzystać z darmowego bonusu 29 PLN bez depozytu, wystarczy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Oferta bukmachera Fortuna

Doświadczona Fortuna to kolejny bukmacher, którego kompleksowej ofercie towarzyszy mnóstwo atrakcji specjalnie dla typerów. Jedną z ciekawszych jest program lojalnościowy, dzięki któremu za każde 2 złote wydane na zakład pozyskamy jeden punkt – po zgromadzeniu ich odpowiedniej ilości możemy je wymienić na atrakcyjne nagrody. Fortuna daje też możliwość oglądania transmisji telewizyjnych, a także dostęp do wielu danych statystycznych, które pomogą nam w dokonywaniu analizy.

Oferta bukmachera Betclic

Betclic to najmłodszy z całej trójki wymienionych przez nas bukmacherów. Nie oznacza to jednak, że odstaje od nich swoją ofertą – wręcz przeciwnie, obejmuje jej zasięgiem większość dyscyplin sportowych. Jego plusem jest przejrzysty interfejs, również wewnątrz aplikacji mobilnej, która pozwala mieć wszystko pod ręką – włącznie z bogatymi statystykami, ułatwiającymi przeprowadzanie analizy, również na bieżąco i w biegu, przy obstawianiu spotkań w modelu na żywo.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl