Biegi to jedna z dyscyplin, które mogą być typowane przez graczy w rozmaitych firmach bukmacherskich. Okazuje się, że zakładów sportowych – rożnego typu – zaś w ogóle nie brakuje. Co jest konkretnie do obstawiania? O jakich kwestiach pamiętać, by regularnie pomnażać zyski?

jak typować biegi u bukmachera
Typowanie biegów w zakładach bukmacherskich

Co może być typowane jeśli chcemy obstawiać biegi?

Obecnie gracze popularnych firm bukmacherskich jak STS czy Fortuna mogą naprawdę przebierać w ofercie. Coraz więcej podmiotów hazardowych tego typu oferuje bowiem nie tylko najbardziej popularne dyscypliny, lecz również to nieco bardziej niszowe. Co jest do wyboru? To m.in. właśnie biegi. Mogą one być rozgrywane w hali lub na otwartej przestrzeni. Poza tym bez kłopotu masz okazję zdecydować się na rozmaite odmiany tej dyscypliny. Wszak do wyboru są np. biegi krótkie, średnie lub długie. W przypadku sprintów na 100 m wystarczy około 10 sekund, aby poznać triumfatora. Jeśli zaś chodzi o maraton, to czas oczekiwania wynosi kilka godzin…

Jakie zakłady są do gry? Możesz np. postarać się przewidzieć, kto będzie zwycięzcą konkretnego biegu. W zawodach lekkoatletycznych przeważnie jest ośmiu zawodników na jeden bieg (szczególnie biorąc pod uwagę krótkie dystanse). Im dystans dłuższy, tym pula konkurentów się zwiększa. Najwięcej rywalizacji jest oczywiście w trakcie maratonu. Co jeszcze może być wytypowane? To TOP3 konkretnego biegu.

Jeśli chodzi o finały, to jest to jednoznaczne z tym, kto zdobędzie złoto, srebro oraz brąz na danym dystansie. W przypadku półfinałów, czy ćwierćfinałów itp. też możecie pokusić się o wytypowanie, kto ukończy bieg w pierwszej trójce. Bardzo popularne są również zakłady typu H2H. Chodzi o to, by przewidzieć, który zawodnik z wyznaczonej przez bukmachera pary będzie finalnie lepszy. Jest to niełatwe zadanie, gdyż przeważnie do pary są dobierani zawodnicy o bardzo zbliżonym potencjale. Stąd kursy są takie same (na 1 i 2) albo ewentualnie bardzo zbliżone.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Na co szczególnie zwracać uwagę?

Na pewno jest to aktualna dyspozycja. Nie warto patrzeć na konkretne zawody jedynie przez pryzmat nazwisk. Może być bowiem tak, że najwięksi sprinterzy lub maratończycy (którzy są teraz kompletnie bez formy) nie będą w ogóle liczyli się w danej rywalizacji. Warto zatem zwrócić uwagę na ten czynnik. Obecnie zawodowi typerzy mają na szczęście łatwy dostęp do wielu kluczowych informacji. Można bowiem czytać gazety, przeglądać rozmaite serwisy internetowe, oglądać filmiki itp. Pamiętaj o tym, by zweryfikować informacje odnośnie ewentualnych kontuzji. Wszak nawet relatywnie niegroźny uraz może znacząco wpłynąć na wynik konkretnego biegu. Szczególnie, gdy o końcowym rezultacie decydują setne sekundy…

Nie da się ukryć, że biegi to zaś taka dyscyplina, w której przypadek odgrywa bardzo małą rolę. Np. w piłce nożnej gospodarze mogą cały mecz atakować, obijać słupki i poprzeczki, ale finalnie nie triumfować… Tutaj lepsi zawodnicy po prostu wygrywają. Dlatego właśnie ta dyscyplina jest tak chętnie wybierana. Aby jednak wygrywać regularnie pieniądze, trzeba bardzo dokładnie wszystko posprawdzać. Także poprzednie występy na danej imprezie. Jest to bowiem chyba najlepszy wyznacznik dyspozycji danego zawodnika. Warto nie tylko sugerować się suchymi wynikami.

betfan obstawianie meczów bez podatku
Legalny bukmacher betfan – Obstawianie meczów bez podatku od gier

Najlepiej po prostu szczegółowo oglądać wszystkie biegi. Może być tak, że jeden sprinter odpuścił sobie (w półfinale) na ostatnich kilkunastu metrach, bo i tak miał pewny awans do finału. Koniec końców uzyskał nieco gorszy wynik od innego rywala, który jednak biegł na 100% od samego początku, aż do samego końca. Uważny obserwator będzie jednak wiedział, kto ma większy potencjał w finale….

Ranga zawodów też ma znaczenie

Dla lekkoatletów bez wątpienia najważniejsze są Igrzyska Olimpijskie. To dla każdego impreza docelowa. Tak samo, jak Mistrzostwa Świata. To zawody najwyższej rangi. W przypadku tych imprez biegacze zawsze dają z siebie wszystko. Pamiętaj jednak o tym, że w pewnych sytuacjach tak nie jest. Chodzi o zawody niższej rangi. Często są one w ogóle traktowane jako element przygotowań do imprezy docelowej. Jeśli zatem dany lekkoatleta jest np. po ciężkim obozie, to najprawdopodobniej nie uzyska dobrego wyniku. Optymalna forma jest bowiem szykowana na inny moment danego sezonu.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl