Typowanie spotkań sportowych jest czymś, po co sięgamy nie tylko celem dostarczenia sobie rozrywki, ale też – a może przede wszystkim – wygrania pieniędzy na własnych trafnych przypuszczeniach odnośnie wyniku poszczególnych spotkań sportowych (i innych zdarzeń w ich obrębie). Abyśmy mogli typować z głową, musimy wiedzieć, ile na każdym zakładzie będziemy w stanie tak właściwie zyskać. O ile bukmacherzy online sami obliczają dziś za nas potencjalne wygrane, powinniśmy wiedzieć nieco więcej na temat samego procesu. Chociażby po to, by szybko móc oszacować opłacalność konkretnego rynku czy dowiedzieć się, co ma największy wpływ na wysokość naszych wygranych.

obliczanie wygranej u bukmachera
Jak szybko i łatwo obliczyć potencjalną wygraną u bukmachera?

Obliczanie wygranej z kuponu pojedynczego

Nie ma nic prostszego niż obliczenie potencjalnej wygranej w momencie, kiedy zamierzamy postawić kupon pojedynczy – taki, w obrębie którego znajdzie się zaledwie jedno zdarzenie. Nie wymaga to od nas ani ponadprzeciętnych zdolności matematycznych, ani też dłuższego zastanawiania się.

Samo obliczanie wygranej sprowadza się do pomnożenia kursu bukmacherskiego przez stawkę, jaką zamierzamy przeznaczyć na dany zakład. Musimy jednak pamiętać, by przedtem odjąć od stawki 12% podatku dochodowego. Jeżeli zatem stawiamy na coś 100 złotych, odejmujemy od stawki dokładnie 12 złotych (tyle wynosi 12% ze 100). Dopiero 88 złotych mnożymy przez kurs, by uzyskać w ten sposób potencjalną wygraną.

Obliczanie wygranej z kuponu akumulacyjnego

Jeżeli chodzi o obliczanie wygranej z kuponu akumulacyjnego, to jest tylko nieco bardziej skomplikowane niż to dotyczące kuponu SINGIEL. Tutaj również w grę wchodzi kurs i stawka. Z tym jednak, że ten pierwszy musimy ujednolicić (nie każde zdarzenie w obrębie kuponu AKO musi mieć ten sam). Robimy to w prosty sposób, po prostu mnożąc każdy kolejny kurs ze sobą. Kurs całkowity możemy już pomnożyć przez pomniejszoną o podatek stawkę, by uzyskać potencjalną wygraną.

typowanie w superbet online z bonusem
Darmowe bonusy i promocje w Superbet online

Zdecydowanie najlepiej zobrazować cały proces na przykładzie. Załóżmy, że chcemy postawić równo 100 złotych na zakłady z angielskiego Premier League. W związku z tym tworzymy kupon akumulacyjny zawierający następujące zdarzenia:

  1. wygrana Liverpoolu w meczu z Watford – kurs 1.14
  2. zwycięstwo Manchesteru United nad Leicester – kurs 1.53
  3. 4 strzelone gole w meczu pomiędzy Chelsea a Brentford – kurs 5.60

Chcąc obliczyć naszą potencjalną wygraną, powinniśmy najpierw pomnożyć wszystkie kursy ze sobą. 1.14*1.53*5.60 to w sumie 9.77 i tyle właśnie wynosi nasz kurs całkowity. W drugim kroku obliczamy stawkę po odjęciu od niej podatku od gier i zakładów. Jak już wcześniej policzyliśmy, wynosi ona 88 złotych (podatek to 12% z liczby 100, a zatem dokładnie 12). Na samym końcu mnożymy kurs całkowity przez naszą stawkę. W tym konkretnym przykładzie, nasza potencjalna wygrana wyniesie 859,76 złotego.

Pamiętajmy, że bukmacherzy online bardzo zachęcają do zawierania zakładów na kupony akumulacyjne, proponując zwykle ciekawe i atrakcyjne bonusy powitalne ściśle z nimi związane. W większości przypadków dorzucają dodatkowy procent do wygranej, zwykle zależnie od ilości zdarzeń, na których obstawienie się zdecydujemy (zazwyczaj od pięciu wzwyż). Koniecznie weźmy to pod uwagę przy obliczaniu naszej własnej wygranej. Po prostu obliczmy procent od już obliczonej wygranej, a następnie dodajmy go do niej. Nie zapominajmy również o tym, że każde dodatkowe zdarzenie na kuponie akumulacyjnym to również mniejsza szansa na to, że potencjalna wygrana trafi w nasze ręce.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Czy warto samodzielnie obliczać wygraną u bukmacherów?

Praktycznie wszyscy bukmacherzy online w Polsce w swoich serwisach internetowych zawierają funkcję, która dynamicznie oblicza naszą potencjalną wygraną z konkretnego kuponu. Czy zatem jest sens uczenia się obliczania tego na własną rękę, bez jej udziału?

Oczywiście, że tak. Po pierwsze bowiem, pozwoli nam to znacznie szybciej wyłapywać najbardziej opłacalne rynki na zakłady bukmacherskie oraz tak zwane valuebety. Po drugie zaś, dzięki umiejętności tego typu będziemy wiedzieli, z czego tak właściwie składa się nasza wygrana i o co będziemy musieli się postarać, by być w stanie ją zmaksymalizować.

zakłady bukmacherskie betfan
Legalny bukmacher betfan – Obstawianie meczów bez podatku od gier

Obliczanie wygranej z zakładu bukmacherskiego nie należy do najtrudniejszych i nie jest w żaden sposób wymagające. Jest za to umiejętnością, która może nam się przydać. Na przykład wtedy, gdy obstawiamy w lokalach stacjonarnych bukmacherów jak STS czy Fortuna. Wtedy też nie mamy do dyspozycji systemu, który obliczy za nas tę wygraną.

Jak dodatkowo zwiększyć potencjalną wygraną u bukmachera?

Pozostając w kwestii wygranych, warto, abyśmy wiedzieli również co nieco na temat ich zwiększania. Bukmacherzy online w Polsce stwarzają ku temu wiele możliwości, sięgnięcie po które jest opłacalne, niemniej jednak w pełni opcjonalne – takim przykładem jest wygrywanie w Betgames. Jak zatem zyskać więcej na naszym zakładzie?

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Przede wszystkim wybierzmy bukmachera, który będzie jak najbardziej konkurencyjny względem innych. Jak już dowiedzieliśmy się wcześniej, najwięcej do powiedzenia w kwestii wygranych mają kursy bukmacherskie – przy większych stawkach nawet te, które różnią się zaledwie setnymi wartościami po przecinku, mogą mieć kolosalny wpływ na wysokość potencjalnej wygranej, przydatne nawet stosując systemy bukmacherskie. Jednocześnie możemy posiadać swoje własne konto u tylu bukmacherów, u ilu chcemy je mieć. Najlepiej jest więc zarejestrować się u kilku najpopularniejszych i najsolidniejszych, dając sobie przy tym możliwość wyboru najlepszego kursu na każde kolejne spotkanie.

Jeżeli chcemy maksymalnie zwiększyć nasze wygrane, nie możemy również zapominać o korzystaniu z ofert specjalnych. Mowa tutaj oczywiście o bonusach bukmacherskich, ale i ofertach typu “mecz dnia”, w ramach których najlepsi bukmacherzy tymczasowo zwiększają kursy na najciekawszy mecz danego dnia. Czasem zatem warto poczekać z obstawieniem na lepszą ofertę, aniżeli obstawiać spotkanie tak szybko, jak pojawi się ono w ofercie bukmachera.

Zwiększenie potencjalnej wygranej jest też możliwe przy użyciu tak zwanego Bet Buildera. Choć nie oferują go wszyscy bukmacherzy online, u tych, u których on istnieje możemy znacząco podnieść kursy na kupony akumulacyjne – a wraz z nimi nasze wygrane.

5 / 5. Ocen: 5


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl