Szukasz czegoś ciekawego do obstawiania? Twoją uwagę przykuły spotkania w ramach Pucharu Polski? Czy warto się nimi w ogóle zainteresować? Jak podejść do obstawiania takich właśnie potyczek? Czy Puchar Polski to rozgrywki, na których można zarobić pieniądze?

jak obstawiać puchar polski

Liga jest praktycznie zawsze ważniejsza

Dla wielu drużyn zdecydowanie najważniejsze są rozgrywki ligowe. Nie da się ukryć, że niektóre ekipy traktują krajowe puchary bardzo mocno po macoszemu… Kiedy tak się dzieje ? Załóżmy, że konkretna ekipa walczy o zachowanie ligowego bytu. W takiej sytuacji trener tej drużyny będzie wystawiał zdecydowanie najmocniejszy skład na spotkania ligowe. Odpadnięcie np. z Pucharu Polski dla beniaminka nie jest szczególną ujmą. Niektórzy nawet podkreślają, że gra w tych rozgrywkach to dla nich – w pewnym sensie – dokładanie do interesu. Tak naprawdę tylko kilka drużyn na tym zyskuje.

Natomiast konsekwencje spadku z ligi są dużo poważniejsze. Chodzi np. o to, że konkretny klub nie ma potem dostępu do sporych pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych. Pod tym względem najbardziej opłaca się oczywiście grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Im niższa liga, tym pieniądze związane z tym zagadnieniem są dużo niższe. Często zatem drużyny, które nie są pewne ligowego bytu, bagatelizują Puchar Polski. Nierzadko odpadają już w pierwszych rundach. Brakuje im po prostu odpowiedniej motywacji, żeby dawać z siebie wszystko i pokazać pełnię umiejętności.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Nie tylko trenerzy, ale także piłkarze kalkulują. Szkoleniowcy często wystawiają po prostu zmienników. Piłkarze także oszczędzają się, ponieważ chcą mieć najwięcej sił na najważniejsze potyczki. Takie, które będą decydowały np. o zachowaniu ligowego bytu lub awansie do pucharów.

Dokładnie sprawdź przewidywane składy

Typując spotkania w ramach Pucharu Polski należy pieczołowicie sprawdzić ten aspekt, gdyż Polscy bukmacherzy tylko czekają na nasz błąd. Obecnie dostęp do takich informacji jest stosunkowo prosty. Są m.in. strony internetowe gospodarzy oraz gości. Tam można przeczytać rozmaite ciekawe artykuły dotyczące tego tematu. Gdzie jeszcze szukać takich wiadomości? Na przykład na portalach internetowych, które są poświęcone piłce nożnej. Takich stron natomiast obecnie nie brakuje. Można stwierdzić, że rok po roku kalendarzowym jest ich… coraz więcej. W związku z tym gracze, którzy chcą obstawiać konkretne wydarzenie sportowe, mają naprawdę duże pole do manewru.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Radzimy, aby nie typować np. już na kilka dni przed konkretnym meczem. Może bowiem okazać się tak, że przewidywane składy będą mocno różniły się od tego, co koniec końców zaproponują szkoleniowcy. Im bliżej danego spotkania, tym pojawia się coraz więcej przecieków dotyczących podstawowych jedenastek. Ma natomiast bardzo duże znaczenie to, kto finalnie zagra. Dobrze jest zweryfikować również ewentualne absencje spowodowane urazami i kontuzjami. Co jeszcze warto sprawdzić? Na pewno to, kto nie zagra z powodu kartek. W takiej sytuacji również warto zdecydować się na profesjonalne strony internetowe, które gromadzą kluczowe informacje dotyczące danego wydarzenia sportowego.

Jaka ekipa będzie miała więcej motywacji?

Postaraj się oszacować, która drużyna będzie miała więcej motywacji pod kątem konkretnego spotkania w ramach Pucharu Polski. Tak, jak zostało już wspomniane, niektóre kluby traktują tego typu rozgrywki po macoszemu. Przede wszystkim liczy się dla nich liga. Czasami zaś sytuacja jest zupełnie odwrotna. Niektóre drużyny wystawiają tak zwany „pierwszy garnitur” na spotkania w ramach Pucharu Polski. Kiedy tak się dzieje? Weźmy pod lupę chociażby Lecha Poznań. Ekipa z Wielkopolski ma coraz mniejsze szanse na to, aby zapewnić sobie udział w europejskich pucharach poprzez dobre miejsce w lidze.

bukmacher legalny ewinner
Aktualny kod promocyjny w eWinner na darmowy zakład

W tym momencie podopieczni Dariusza Żurawia „rzucają” zatem wszystkie siły na potyczki w Pucharze Polski. Jak zatem widać, nie wszystkie drużyny bagatelizują udział w tych rozgrywkach.  Dużo po prostu zależy od celów danego klubu na konkretny sezon. Typerzy, którzy chcą obstawiać takie właśnie wydarzenia sportowe, muszą zatem postarać się przewidzieć, komu będzie bardziej zależało na wygranej w konkretnej konfrontacji.

Kto miał więcej czasu na odpoczynek?

Co jeszcze warto sprawdzić przed wydaniem pieniędzy na zakłady związane z Pucharem Polski? Musisz zweryfikować, która drużyna będzie miała więcej czasu na odpoczynek przed tym spotkaniem. Obecny sezon jest naprawdę specyficzny. Kolejne serie gier są rozgrywane w bardzo szybkim tempie. W związku z tym drużyny mają relatywnie mało czasu na zregenerowanie się, co w przypadku słabszych ekip ma szczególnie duże znaczenie.

Dlaczego? Takie zespoły posiadają mniej zawodników. Dodatkowo piłkarze na kontraktach charakteryzują się słabszymi umiejętnościami. Im zaś więcej zmian w podstawowym składzie, tym potencjał konkretnej drużyny jest mniejszy. Wracając do odpoczynku, tak naprawdę każdy dzień ma tutaj znaczenie. Jeśli masz zamiar typować spotkanie pomiędzy ekipami o podobnym potencjale, to zdecyduj się na ten klub, który np. rozgrywał ostatni mecz w piątek, a nie w sobotę (jak rywale).

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl