Ustawa Hazardowa to tak naprawdę najważniejszy dokument, który reguluje rynek zakładów bukmacherskich. W 2017 roku przewróciła cały rynek do góry nogami, a jak to wygląda dzisiaj, kilka lat później? Dowiedz się wszystkich faktów na ten temat!

ustawa hazardowa w polsce
Jak Ustawa Hazardowa wpłynęła na rynek bukmacherski w Polsce?

Kiedy w życie weszły nowe przepisy hazardowe w Polsce?

Jeszcze za czasów poprzednich rządów obowiązywała stara Ustawa Hazardowa. Wiele osób kompletnie nie respektowało tego dokumentu. Kilka lat temu obecna władza (która cały czas rządzi w Polsce) postanowiła wziąć się za ten dokument. Początkowo sporo osób myślało, że to będzie katastrofa dla zakładów bukmacherskich na terenie Polski. Po kilku latach można jednak z ulgą napisać, że wcale nie jest tak źle, jak mogło wydawać się na samym początku. Znowelizowana Ustawa Hazardowa weszła w życie w lipcu 2017 roku. Od samego początku to wydarzenie wzbudzało wielkie zainteresowanie. Nie brakowało także kontrowersji. Przeciwnicy sugerowali, że przez to nie będzie można normalnie obstawiać itp.

Oczywiście, nie jest tak, że ta mająca już ponad cztery lata Ustawa Hazardowa jest idealna. Na pewno wiele rzeczy można byłoby zrobić inaczej. Tak, by podmioty zagraniczne też chętnie oferowały, w sposób legalny, zakłady na terenie Polski. Generalnie jednak po tych kilku latach widać jedno. Rynek zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju został bardzo dokładnie uregulowany. Teraz osoby zainteresowane zakładami bukmacherskimi dokładnie wiedzą, jakie warunki należy spełnić, by działać legalnie itp. Dawniej nie było to do końca jasne. W końcu na rynku nie brakowało podmiotów polskich oraz zagranicznych. Jak dana osoba nie orientowała się w realiach, to mogła zarejestrować się w danym buku, chociaż jego działanie do końca nie było legalne.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Nie brakowało głosów, że przecież prawo Unii Europejskiej jest tak samo ważne, jak nasze itd. Wprowadzona cztery lata temu w życie Ustawa Hazardowa postawiła swego rodzaju grubą kreskę. Dzięki temu wszyscy, którzy chcą zarabiać pieniądze na zakładach, dokładnie wiedzą, gdzie mogą to robić w 100% legalnie, a które firmy im tego nie gwarantują…

Jakie warunki trzeba spełnić, by działać legalnie w bukmacherce?

Które firmy bukmacherskie są legalne? Co trzeba spełnić, by działać zgodnie z prawem na terenie naszego kraju? M.in. chodzi o to, by wypełnić wniosek i złożyć go w odpowiednim terminie. Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wszak przedstawiciele Ministerstwa Finansów mają ogólnie nawet kilka miesięcy na jego zaakceptowanie albo odrzucenie (i przesłanie do poprawki). Jakie aspekty są brane pod uwagę? Aby działać legalnie w Polsce, firmy bukmacherskie muszą być m.in. zarządzane przez osoby, które są niekarane. Dodatkowo ważny jest kapitał zakładowy spółki. Powinien on zaś wynosić co najmniej dwa miliony PLN. Trzeba też mieć środki np. na uruchomienie platformy do oferowania zakładów live itp.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto dodać, że osobny wniosek dotyczy zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych oraz w sieci. Jeśli wszystko w papierach będzie w porządku, to konkretne firmy bukmacherskie otrzymują zezwolenia. Dzięki nim mogą oferować zakłady w Polsce przez sześć lat. Na pewno teraz zastanawiasz się, co dzieje się dalej… Po upływie tego okresu zainteresowane przedłużeniem licencji firmy bukmacherskie po raz kolejny muszą ubiegać się o to, by ich wnioski były zaakceptowane.

Jak szukać legalnych firm bukmacherskich?

Trzeba zauważyć, że Polscy bukmacherzy są stale poszukiwani. Wszak nie brakuje ludzi, którzy chcą nie tylko emocjonować się oglądanymi spotkaniami, ale przy okazji zarabiać pieniądze. Nie wiesz, jak można znaleźć legalne podmioty, które na co dzień działają w tej właśnie branży? Na pewno liczy się to, by sprawdzać tego typu wiadomości na stronach www konkretnych firm bukmacherskich. Często są tam podawane (jak w przypadku STS) skany, które jednoznacznie potwierdzają, że nie ma żadnych problemów ze spełnieniem postanowień zawartych w ramach Ustawy Hazardowej.

Co jeszcze się tutaj na pewno liczy? Są także w sieci przeróżne rankingi. Nie ma żadnego problemu, by się z nimi zapoznać. Porządne strony analizują zaś tylko i wyłącznie legalne firmy bukmacherskie jak STS czy Fortuna. Możesz tam dowiedzieć się, jak długo one działają, co jest oferowane na start (bonus powitalny), co można typować itd.

Rejestr domen zakazanych jest stale aktualizowany

Jak jeszcze możesz dowiedzieć się, jakie firmy bukmacherskie są godne zaufania? Nie ma przeszkód, by w razie czego sprawdzać rejestr domen zakazanych. Co ciekawe, powstał on praktycznie równolegle z Ustawą Hazardową (chodzi oczywiście o jej znowelizowaną wersję). Należy zauważyć, że jest to pomocna strona. Jeśli zatem konkretne firmy bukmacherskie byłyby nielegalne, to w ten sposób szybko się o tym przekonasz. Warto zauważyć, że takie rejestry są na bieżąco aktualizowane. Osoby odpowiedzialne za ten aspekt regularnie dodają nowe rekordy do bazy. Na dzisiaj (początek września 2021 roku) rejestr ma już 1017 stron. A ta liczba tak naprawdę cały czas rośnie. Jeśli wybranego przez Ciebie buka nie ma w tym rejestrze, to bardzo dobrze. To bowiem oznacza, że jest to legalny podmiot.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl