Jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba zrobić na samym początku przygody z zakładami, jest wybranie odpowiedniego dla siebie bukmachera. Nie mówimy jednak o bukmacherze doskonałym. Taki nie istnieje, a każda firma bukmacherska ma swoje wady i zalety, które mogą niektóre firmy skreślić dla niektórych graczy. Duży wpływ będą mieć także twoje preferencje — każdy szuka bowiem czegoś innego, myśląc o zakładach.

jak wybrac bukmachera online dla sibie
Jak wybrać najlepsze bukmachera do obstawiania zakładów online?

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce

Spróbujemy przybliżyć wam nieco, jak wygląda rynek firm bukmacherskich. Takie firmy możemy podzielić na kilka różnych kategorii. Znacząca część z nich to firmy prywatne, które mają długie historie i oferują wiele usług, takich jak streaming czy coraz to nowsze rynki, na których można obstawiać, Kursy w takich firmach są przeciętne, a same firmy starają się ograniczać wyróżniających się graczy, co może być irytujące. Jeśli mieliby być samochodami, byłyby to wygodne vany, które jednak są dość wolne. Takie firmy to idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają, ale profesjonaliści nie znajdą tutaj nic dla siebie.

Innym rodzajem firm są giełdy zakładów bukmacherskich. Klienci takich giełd nie rywalizują tutaj z firmą bukmacherską, ale z innymi osobami. Kursy tutaj są znacznie wyższe, a gracze nie są w żaden sposób ograniczani. By jednak korzystać z takich stron, wymagane jest pewne doświadczenie w obstawianiu. Nie ma tutaj także tak dużej ilości możliwych do wyboru dziedzin sporu czy lig. Przeważnie dostępne są tylko te najpopularniejsze. Dodatkowo wiele usług, które uważane są za standardowe w przypadku firm bukmacherskich, tutaj często również są nieobecne.

polski bukmacher sts bez depozytu
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Ostatnią grupą są prywatni bukmacherzy. Traktują oni wygranych lepiej niż konkurencje, a mimo bycia prywatną firmą to starają się za trzech, by odnotować zysk, to uważają się za innych od najpopularniejszych i największych przedstawicieli w swojej branży. Kursy u takich bukmacherów mogą być podobne do tych, które spotykane są na giełdach zakładów. Serwisy te również nie są zbyt przyjazne dla graczy, więc także wymagają doświadczenia. Ponadto duża część z nich nie ma licencji w Europie. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko, by twoimi pieniędzmi operować w firmie, której licencja jest tylko w Azji, to warto się zainteresować tymi bukmacherami.

W czym bukmacher powinien być dobry?


Jeśli chcesz dobrze wygrać legalnego w Polsce bukmachera online, to powinieneś skupić się właśnie na tych elementach. Postaramy się jak najlepiej opisać ci, jak powinno to wyglądać.

Oferta zakładów sportowych

Bukmacherzy oferują pewien wybór różnorodnych sportów i lig, a także rynki na każde z tych wydarzeń. Jednym z najczęściej spotykanych i najpopularniejszych rodzajów zakładów jest handicap azjatycki, który coraz częściej dominuje nad swoim europejskim odpowiednikiem. Nie każdy bukmacher ma jednak w swojej ofercie handicap azjatycki, który zmniejsza ryzyko dla grających. To jedna z ważniejszych rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru bukmachera — możliwości powinny być jak najbardziej zróżnicowane.

Ta rada tyczy się wielu różnych sportów i lig udostępnianych przez bukmachera. Tutaj może dla wielu olbrzymia przewaga danej firmy. Jeśli w ofercie bukmachera znajdują się mniejsze ligi, to jest to szansa dla Ciebie. Im mniej znana jest liga, tym lepsze mogą być kursy. Jest tak, ponieważ o popularnych ligach bukmacherzy mają znacznie większą wiedzę niż ty, ale jeśli chodzi o mniej rozpoznawalne rozgrywki, mogą oni być bardzo niepewni, jeśli chodzi o ustalanie kursów.

legalny bukmacher betclic polska oferta zakładów
Legalny bukmacher Betclic – Bonusy, oferta, cashback

Kursy bukmacherskie i marża bukmachera

To najważniejsza rzecz, na którą należy zwracać uwagę. Dobre kursy bukmacherskie sprawiają, że zarabiasz. Jeśli legalny w Polsce bukmacher, z którego aktualnie korzystasz, oferuje słabe albo średnie kursy, to warto się rozejrzeć za lepszą firmą. Porównywanie kursów może Ci ułatwić porównywanie bukmacherów. Jeśli widzisz, że operator ma wysokie kursy, ale nic o nim nie wiesz, sprawdź informacje o nim w Internecie. To może być czasochłonne, ale sprawi, że unikniesz nieprzyjemnych sytuacji np. utraty wpłaconych i wygranych pieniędzy. Lepiej poświęcić chwilę czasu niż potem żałować, że nie sprawdziło się tego, czy można zaufać danej firmie. Jako początkujący mogłeś nie zwracać na to uwagi i wybrać popularną firmę. Teraz możesz to zmienić.

Innym ważnym elementem jest marża bukmachera, która powinna być niska. Oczywiście niska to nie znaczy 0%, a bardziej w okolicach 3-5%. Takich bukmacherów na rynku nie brakuje Betfan, czy Betclic mają dosyć niska marże w porównaniu do np. Noblebet. Warto zwrócić uwagę na wartość marzy bukmacherskiej.

Ograniczenia i limity bukmacherów online

To kwestia, która może nie wydawać Ci się istotna, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zakładami. Im więcej doświadczenia będziesz jednak zdobywał, tym bardziej mogą Cię one interesować albo denerwować. Jeśli będzie Ci dobrze iść, tym bardziej będziesz wzbudzał zainteresowanie bukmacherów. Będą one tobą zainteresowane dzięki systemowi zabezpieczeń. Namierzą Cię, a następnie będą limitować twoje stawki. Jeśli okaże się, że możesz obstawić tylko niewielką kwotę, to może to oznaczać, że nałożono na Ciebie ograniczenia. Spowodowane są one twoimi wygranymi, a te pewnie nie spodobały się bukmacherowi, który chce zarobić.

Możesz temu zaradzić tylko na dwa sposoby: Zdecydować się na giełdy zakładów albo poszukać innego bukmachera, który nie nakłada tak dużych ograniczeń i chce zainteresować swoją ofertą bardziej doświadczonych graczy.

Wiemy, że wybór bukmachera może być trudny i łatwo się w nim pogubić. Dlatego postanowiliśmy, że sami weźmiemy pod uwagę kilka najważniejszych cech i stworzymy mini poradnik, który Ci pomoże. Pamiętaj jednak, że zawsze jednak masz kilka możliwości i musisz odpowiednio dobrać je do siebie.

Bukmacher dla początkujących

Początkujący gracze zakładów bukmacherskich powinni zdecydować się na tradycyjnych bukmacherów. Ci oferują wszystko, co będzie dla Ciebie ważne jak promocje i bonusy bukmacherskie, aplikację mobilną czy dobrą obsługę klienta. Pozwolą Ci złapać podstawy, często mają ciekawe bonusy na start. Te firmy są także znane i godne twojego zaufania. Co prawda oferowane kursy nie będą najlepsze, ale na start powinny być dobre.

Dopiero jak nauczysz się obstawiać, będziesz znał podstawy, zaczniesz powoli wygrywać to wtedy przyjdzie czas na zakłady, które są dla profesjonalnych graczy. Dopiero wtedy zacznie się zabawa na poważnie.

betfan obstawianie meczów bez podatku
Legalny bukmacher betfan – Obstawianie meczów bez podatku od gier

Bukmacher dla średniozaawansowanych

Tacy gracze powinni zacząć szukać lepszych bukmacherów i kursów, które zapewnią im większe wygrane. Bukmacher też nie powinien ograniczać możliwości obstawiania dla dobrych graczy. Warto tutaj zainteresować się prywatnymi operatorami albo giełdami zakładów, które działają legalnie. Zainteresuj się tym dopiero jak poznasz dobre systemy bukmacherskie, zaczniesz już wygrywać konkretne sumy.

Bukmacher dla profesjonalnych graczy

Tutaj wybór ogranicza się głównie do azjatyckich bukmacherów, którzy w Polsce nie są oczywiście legalni. To właśnie tam profesjonalni gracze najczęściej obstawiają swoje pieniądze. Innym wyborem są giełdy zakładów, które oferują dużą ofertę lig i sportów.

Na szczęście w Polsce powstał bukmacher, u którego profesjonalni gracze już obstawiają, Betfan to zakłady online mające opinie świetnego buka dla profesjonalnych typerów.

5 / 5. Ocen: 1


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl