Grupa, do której należą zawodowi typerzy, nie jest szczególnie liczna. Statystyki pokazują, że jest to zaledwie kilka procent ze wszystkich grających w zakładach bukmacherskich. Kto może o sobie powiedzieć, że jest profesjonalnym graczem żyjącym jedynie z bukmacherki? W jaki sposób tacy typerzy podnoszą swoje kwalifikacje, by wygrywać jeszcze więcej?

zawodowi typerzy w polsce
Jak zawodowi typerzy stają się jeszcze lepsi?

Kim jest zawodowy typer w Polsce?

Zawodowców w Polsce nie ma zbyt dużo. Większości wydaje się, że tacy typerzy mają życie usłane różami. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Kto może o sobie powiedzieć, że jest zawodowcem w zakładach bukmacherskich? Są to osoby, które zarabiają wyłączenie na tej branży. Zazwyczaj nie mają innych źródeł zarobku. Czasami najlepsi typerzy dywersyfikują swoje przychody. Nie tylko grają regularnie swoje typy, ale także je sprzedają. Np. na płatnych portalach bukmacherskich.

Czy bycie zawodowcem to same plusy? Niekoniecznie. Oczywiście, jest to praca, w której raczej ciężko narzekać na brak emocji. Nie każdy jednak sobie z tym radzi. Często zawodowcy pracują w tym zawodzie kilka, maksymalnie kilkanaście lat, a potem wybierają nowy kierunek. Jeśli uda im się wystarczająco dużo zarobić pieniędzy na bukmacherce oraz oczywiście odpowiednio zainwestować (by uzyskiwać pasywne przychody każdego kolejnego miesiąca), to przechodzą w pewnym sensie na emeryturę. Czasami idą po prostu do innej pracy.

Zawodowy typer nie ma określonych godzin pracy. To jednak nie oznacza, że działanie w tej branży to jedne wielkie wakacje, jak pewnie niektórzy mogli sobie o tym pomyśleć na samym początku. Aby regularnie zarabiać (a to przecież najważniejsze źródło zarobków), trzeba posiadać bardzo dużo wiedzy. Przeważnie zawodowy gracz skupia się tylko na jednej albo maksymalnie dwóch dyscyplinach. Wszak nie można być ekspertem dosłownie od wszystkiego, prawda? Poza tym profesjonaliści poświęcają bardzo dużo czasu na analizy bukmacherskie, przeglądanie oferty bukmachera itp. Grają stosunkowo rzadko, bo dla nich liczy się nie ilość, a jakość.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Zawodowcy bardzo często obstawiają single. Jeśli zdarza im się typować kupony akumulowane, to przeważnie składające się maksymalnie z dwóch zdarzeń. Jakie są miesięczne zarobki zawodowego typera? To jedna wielka niewiadoma. Trzeba być zatem odpornym psychicznie, bo tak naprawdę nigdy do końca nie jest wiadome, czy będziemy na plusie, a może tym razem na minusie… Ważne jest zatem to, by umiejętnie zarządzać budżetem – nie tylko na koncie bukmacherskim, ale także w prawdziwym życiu.

Brak spoczywania na laurach

Zawodowy typer w Polsce ma bardzo dużo wiedzy. Np. na temat piłki nożnej… Nie może jednak pod żadnym pozorem spoczywać na laurach. Aby regularnie wygrywać w zakładach bukmacherskich, trzeba bowiem cały czas iść do przodu. Brak permanentnego rozwoju może skończyć się tylko na jeden sposób. Chodzi bowiem o regularne porażki i systematyczne tracenie własnego kapitału… W związku z tym dobry zawodowiec musi być pracowity. Jedynie pobieżna znajomość danej dyscypliny absolutnie nie jest wystarczająca, by regularnie wygrywać pieniądze i pomnażać stan własnego konta. Fachowcy wiedzą zatem praktycznie wszystko na temat danej dyscypliny. Doskonale znają trenerów, drużyny, a nawet poszczególnych zawodników. Im większa baza informacji, tym łatwiej jest po prostu wygrywać (w sposób regularny) pieniądze w firmach bukmacherskich jak STS czy Fortuna. Tak naprawdę trzeba doszkalać się na bieżąco.

Betfan kod promocyjny
Legalny bukmacher betfan – Obstawianie meczów bez podatku od gier

Wszak wszystko zmienia się bardzo dynamicznie. Chodzi nam o szkoleniowców, składy, poszczególnych zawodników, systemy gry itd. Trzeba być także na bieżąco z przepisami. Kilka lat temu został wprowadzony VAR w futbolu. Od tego momentu jest np. dyktowanych więcej jedenastek itp. Aby liczyć na systematyczne wygrane, trzeba regularnie zdobywać zatem nowe informacje.

Weryfikacja stosowanych systemów gry

Zawodowcy nie grają bez żadnej strategii. Z jednej strony nie ma modelu gry gwarantującego pewne wiktorie. Warto jednak zauważyć, że nie można nie operować jednak żadnymi taktykami. Wszak taka postawa prowadzi prędzej czy później do bankructwa. Obecnie coraz więcej zawodowców regularnie weryfikuje stosowane systemy gry. Czasami bowiem naprawdę trzeba wprowadzić pewne poprawki, by osiągać jeszcze większe zyski przy mniejszym nakładzie sił.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Oczywiście, taka weryfikacja nie następuje np. po jednym tygodniu. Specjaliści potrzebują więcej czasu, by wszystko dokładnie sprawdzić w praktyce. Zazwyczaj nie jest jednak tak, że fachowcy całe życie grają jednym i tym samym modelem gry. Starają się udoskonalać wybrane strategie, by osiągać jeszcze większe profity niż miało to miejsce do tej pory.

Rozwój na innych płaszczyznach

Profesjonalni gracze zakładów sportowych nie skupiają się tylko i wyłącznie na zakładach bukmacherskich. Interesują się także innymi aspektami. Wszak do regularnego wygrywania w firmach bukmacherskich potrzeba choćby odpowiednich cech charakteru. Fachowcy starają się grać zatem spokojnie, cierpliwie, nie dają ponosić się niepotrzebnym emocjom itp. W typowaniu wydarzeń sportowych, politycznych oraz rozrywkowych bardzo przydaje się też znajomość języka angielskiego. Można bowiem dzięki niej zdobywać cenne informacje na forach zagranicznych. Potem zaś gra w firmach bukmacherskich staje się o wiele prostsza. Zawodowcy często zatem chodzą na kursy.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl