Zarówno Polski bukmacher STS, jak i Fortuna mają o co walczyć. Są bowiem dwoma największymi bukmacherami w Polsce, którzy działają legalnie, dlatego też zainteresowanie ze strony klientów jest naprawdę duże. Obie firmy sporo proponują, dlatego ważne jest to, którą ofertę bukmacherską wybrać spośród tych dwóch. Przedstawiamy porównanie Fortuny i STS – który bukmacher jest lepszy?

sts czy fortuna który lepszy
Który bukmacher lepszy? STS czy Fortuna?

STS czy Fortuna? Bonusy na powitanie

Zaczynając od bonusów powitalnych, Fortuna proponuje trzy o łącznej wartości 2230 złotych. Pierwszy to darmowy zakład (freebet) w wysokości 20 złotych, drugi – zakład bez ryzyka (cashback) o wartości 210 złotych i trzeci – bonus do depozytu w wysokości 2000 złotych. Promocje nie wykluczają się, dlatego nowi gracze mogą skorzystać ze wszystkich trzech bonusów.

Po rejestracji dostajemy od Fortuny freebet bez żadnego wpłacania pieniędzy na konto. Środki jednak nie pozwalają na obrót nimi. W przypadku cashbacku, konieczne jest już wpłacenie środków na konto. Bonus ostatni o wartości aż 2000 złotych dotyczy podwojenia pierwszego zasilenia gracza. Jeśli więc wpłacimy 1000 złotych – dostaniemy kolejne 1000 od Fortuny. Co ważne, maksymalna kwota to właśnie 2000 złotych (w sumie można mieć 4000 złotych). Ograniczony jest jednak czas – do 3 dni od rejestracji należy zaakceptować bonusy w panelu użytkownika, a później do kolejnych 3 dni dokonać wpłaty środków na konto. Bonusy można otrzymać, jeśli zawrzemy pierwszy zakład do 4 dni.

Bonusy powitalne STS są nieco mniejsze – również pakiet zawiera trzy promocje, ale o łącznej wartości 1260 złotych. Pierwszy to freebet o wysokości 29 złotych. Drugi – cashback o wartości 31 złotych i trzeci – bonus od depozytu o wysokości 1200 złotych. W trakcie rejestracji – aby otrzymać bonusy – należy wpisać specjalny kod promocyjny „BETONLINE” i zaznaczyć „Chcę otrzymać swój bonus powitalny”. Wszystkie promocje można połączyć, skorzystać z nich bez wykluczania się.

Betfan kod promocyjny
Legalny bukmacher betfan – Obstawianie meczów bez podatku od gier

Freebet to zakład darmowy, nie trzeba wpłacać środków na konto, aby go otrzymać. Podlega on maksymalnie trzem obrotom po kursie 1,91. Cashback dotyczy pierwszego  przegranego zakładu – przegrany może dostać od bukmachera zwrot maksymalnie do 31 złotych. Bonus od depozytu działa na podobnych zasadach, jak w Fortunie. Nowi gracze mogą liczyć na podwojenie pierwszej wpłaty, maksymalnie do 1200 złotych. Aby go wypłacić, należy dokonać trzykrotny obrót tą kwotą po minimalnym kursie 1.91. Promocja jednak nie dotyczy zakładów przegranych ani rozliczonych jako zwrot stawki.

Stałe promocje – STS kontra Fortuna

Fortuna i STS posiadają w swojej ofercie także i stałe bonusy. Nie są one związane z rejestracją konta i najczęściej są czasowe albo dotyczą konkretnych spotkań. Inne są też długoterminowe, dlatego każdy może z nich skorzystać.

Pierwszy ze stałych bonusów od STS nazywa się „Zaproś Kumpli”. Gracze mogą liczyć na nagrodę, jeśli zachęcą do rejestracji swoich znajomych. Konieczne jest wysłanie im linku rejestracyjnego, z którego przyszli gracze muszą się zarejestrować. Aby go otrzymać, należy wpłacić depozyt i obrócić kwotą 25 złotych. Bonus zostanie aktywowany, kiedy zaproszony znajomy wpłaci co najmniej 50 złotych i dokona obrotu na 500 złotych. Inną stałą promocją w STS jest bonus 29 PLN za samą rejestrację z kodem promocyjnym „BETONLINE„.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Co tydzień gracze mogą też odebrać 25 złotych. Promocja jest przeznaczona dla grających w sporty wirtualne i Betgames STS, czyli legalne gry karciane jak poker online czy Wojna. Pewne 20 PLN z kolei dostaną również gracze e-sportu, jeśli zakłady zostaną rozliczone jako przegrane w trakcie jednej doby zegarowej. STS dla początkujących typerów wydaje się być ciekawszą opcją, przynajmniej ze względu na wiele darmowych bonusów.

Fortuna natomiast oferuje Happy Hours. Obecnie działają one 24/7. Gracze mogą więc grać, tak jakby nie obowiązywał uch podatek 12-procentowy. Całkiem fajną propozycją wydają się z kolei Bonusy AKO. Gracze mogą osiągnąć wyższą wygraną, niż ta zakładana. Należy postawić co najmniej więc zakładów. Im jest ich więcej, tym większy procent do wygranej. Możemy więc zyskać od 7 (przy 5 zdarzeniach) nawet do ponad 50 procent (przy 14 lub więcej zdarzeń).

Aplikacja mobilna – która jest lepsza?

Zarówno Fortuna, jak i STS posiadają aplikacje mobilne. Obie są bezpłatne i dostępne na iOS i Android. Można je pobrać ze sklepów dostępnych na konkretnych urządzeniach, bądź też bezpośrednio ze strony bukmachera www.sts.pl i www.efortuna.pl. Obie są dopracowane i w oferują dostęp między innymi do oglądania transmisji na żywo. Co więcej, gracze mogą skorzystać w aplikacji z oferty zakładów przedmeczowych i e-sportów. W obu można również znaleźć takie opcje, jak między innymi cashout, Touch ID, face ID, statystyki, szybkie zakłady, natychmiastowe realizacje płatności i historia kuponów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obaj bukmacherzy więc stoją na równi między sobą w przypadku aplikacji mobilnych do obstawiania meczów na telefonie. Co istotne, wyróżniają się na tle innych, konkurencyjnych firm jak Betfan czy Betclic.

Zakłady na żywo

Ciężko jednoznacznie przesądzić, który z bukmacherów wygrywa w kwestii zakładów na żywo, Fortuna czy STS są lepsze do obstawiania meczów live? Obaj oferują dostęp do transmisji live, dlatego gracze mają możliwość śledzenia meczów bez większych komplikacji. Większą ofertę zakładów tego typu posiada jednak STS. Co więcej, aby śledzić zakłady w Fortunie, konieczne jest zainstalowanie wtyczki flash, dlatego dla wielu osób jest to sporty problem. Co więcej, drugi z bukmacherów wymaga też zalogowania się.

STS udostępnia między innymi spotkania piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, a także hokeja i siatkówki plażowej. Fortuna natomiast ma w swojej ofercie dodatkowo badmintona, futsal i turnieje e-sportowe, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością.

Metody płatności

W przypadku metod płatności, zdecydowanie lepiej wypada tutaj STS. Obaj bukmacherzy oferują skorzystanie z płatności za pomocą karty VISA i MasterCard oraz przelewów bankowych. Można również wykorzystać PayU, tpay.com i portfel elektroniczny Strill. W STS-ie jednak możemy dodatkowo skorzystać z NETELLERA i DotPay. W Fortunie natomiast zapłacimy dzięki BLIKowi.

STS obsługuje ponad 30 banków, podczas gdy Fortuna zaledwie kilkanaście. Obaj bukmacherzy oferują natychmiastowe realizacji wpłat i minimalną kwotę w wysokości złotówki. Co istotne, w przypadku portfeli elektronicznych, w STS-ie minimalna kwota wynosi kolejno 10 i 20 złotych, a w Fortunie – 200 złotych.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl