Systemy bukmacherskie mogą pomóc nam osiągnąć sukces w zakładach sportowych. Jakie stawkowanie jest najlepsze dla początkujących graczy? Co może pomóc tym bardziej zaawansowanym typerom, którzy obstawiają mecze? Zaraz się o tym przekonamy! Pamiętajmy jednak, że żaden system nie pomoże, jeśli odpuścimy sobie analizę i będziemy liczyli tylko na łut szczęścia. 

najlepsze systemy bukmacherskie
Jakie systemy bukmacherskie są najlepsze do obstawiania meczów?

Systemy bukmacherskie – podstawowe założenia 

Systemy bukmacherskie dotyczą przede wszystkim stawkowania i grania meczów o odpowiednich kursach. Ich zadaniem jest zwiększenie szansy na ostateczną wygraną. Dobór systemu i jego bezwzględne przestrzeganie znacznie zwiększy zarobki z typowania.

Głównymi cechami idealnego systemu bukmacherskiego są:

 • małe ryzyko utraty całego kapitału
 • zwiększenie szansy na sukces
 • zwiększenie szansy na duży zysk

Systemy ocenia się na podstawie yieldu, czyli stosunku zysku do zainwestowanej kwoty. Najlepsi gracze są w stanie utrzymać ten wskaźnik na poziomie około 10 złotych. Oznacza to, że stawiając 1000 złotych, wygrywają 1100 złotych.

polski bukmacher sts bez depozytu
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Podstawowy system bukmacherski – płaska stawka

Płaska stawka to podstawowy, najprostszy system stawkowania. Polega on na tym, że wszystkie obstawiane zakłady mają taką samą stawkę, zależną od tego, jaki jest kurs spotkania. Stosując ten system, musimy pamiętać o tym, by nie stawiać więcej niż 2-5% całkowitego budżetu. Mając do dyspozycji kwotę 1000 złotych, można stosować następujące stawkowanie:

 • Kursy 1.00-2.00 – 50 złotych
 • Kursy 2.00-4.00 – 30 złotych
 • Kursy powyżej 4.00 – 10 złotych

System ten jet bardzo prosty, a ryzyko bankructwa jest minimalne. Niestety, nie zagwarantuje on także wysokich zysków.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Stawkowanie procentowe

Stawkowanie procentowe to pewna modyfikacja systemu płaskiej stawki. Wysokość stawek zależy tu od aktualnie posiadanego budżetu. Zakładając, że mamy 1000 złotych i gramy za 2% naszej kwoty, nasz pierwszy zakład będzie miał stawkę 20 złotych. Jeśli go przegramy, kolejny kupon zostanie postawiony za 19,60, a jeśli wygramy, będzie odpowiednio większa. Korzystając z tego systemu, nie mamy praktycznie możliwości, by stracić całe pieniądze. Niestety, po serii porażek nasz budżet jest juz tak mały, że niemożliwością jest odnowienie bankrollu.

Progresja

System ten opisujemy tylko dlatego, że jest niezwykle popularny wśród graczy, którzy nie chcą myśleć nad zakładami, a zależy im na zysku. System ten jest niezwykle prosty, ale korzystanie z niego za każdym razem prowadzi do klęski. Progresja polega na obstawianiu meczów, których kurs wynosi co najmniej 2.00. W przypadku porażki zwiększamy stawkę tak, by wyjść na plus. Jeśli pierwszy kupon puścimy za 2 złote, stawka drugiego powinna wynosić, 4 złote, trzeciego 8 złotych i tak dalej. Po kilku nietrafionych z rzędu kuponach stawki zaczną być tak ogromne, że albo braknie nam funduszy, albo zostaniemy zlimitowani przez bukmachera. Jeszcze raz powtarzamy. Korzystanie z systemu zwanego progresja jest bardzo złym pomysłem, gdyż istnieje bardzo duże ryzyko straty całego kapitału przy względnie małej szansie na osiągnięcie jakiegokolwiek zysku. Inna nazwa tego sposobu stawkowania to „system Martingale”.

Kryterium Kelly`ego

Jeden z najciekawszych systemów, który przy umiejętnym stosowaniu może zagwarantować nam bardzo duże zyski. Niestety, nie nadaje się on zupełnie dla graczy początkujących, gdyż wymaga pewnych umiejętności analitycznych i bez dobrego zrozumienia zasad rządzących bukmacherką nie da się z niego korzystać. 

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Kryterium Kelly`ego polega na oszacowaniu wartości zakładu i prawdopodobieństwa, że zostanie on trafiony. Jeśli chcemy korzystać z tego systemu, przyda nam się następujące równanie:

(BP – Q)/B, gdzie

 • B – to kurs pomniejszony o 1
 • P – to wysokość prawdopodobieństwa wygranej
 • Q – to prawdopodobieństwo przegranej (1-P)

Załóżmy, że chcemy obstawić drużynę po kursie 1,85, której szansa na wygraną wynosi 55%. W celu wyliczenia stawki korzystamy więc z równania, i tak:

 • P = 0,55
 • Q = 1 – 0,55 = 0,45
 • B = 1,85 – 1 = 0,85

Po podstawieniu do równania 

(0,85*0,55– 0,45)/0,85 = 0,0205, czyli stawka naszego zakładu powinna wynosić 2,1% naszego bankrollu. 

Kryterium Kelly`ego to jeden z najczęściej stosowanych systemów bukmacherskich, które są w stanie zapewnić typerów sukces.

System Fibonacciego

Sytem Fibonnaciego to nieco zmodyfikowana progresja. Gracz nie podwaja tutaj stawki po każdej przegranej, a korzysta z ciągu Fibonnaciego, który pokazuje, jakie powinien być kolejny mnożnik stawki. Ryzyko utraty całego kapitału jest nieco mniejsze niż w przypadku progresji, ale w dalszym ciągu jest to bardzo niebezpieczny system, który nie powinien być stosowany. 

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Ciąg Fibonnaciego przedstawia się następująco: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144…

Jeśli naszą podstawową stawką jest 2 złote, to następny kupon po przegraniu również powinniśmy puścić za 2 złote, kolejny za 4 złote, następny za 6 złotych itd. Kolejne stawki powinny być po prostu mnożnikami stawki bazowej z liczbami z ciągu Fibonnaciego. System ten nadaje się do stosowania tylko i wyłącznie przy kursach w wysokości 2.00 i wyższych.

Zakłady systemowe

Niemalże każdy bukmacher proponuje nam również możliwość skomponowania kuponów w grupy w tzw. zakładzie systemowym. Nasze typy są wtedy odpowiednio dzielone pomiędzy kilka kuponów i nawet w przypadku niepowodzenia jednego z zakładów, w dalszym ciągu jesteśmy na plusie. System ten ma jednak niewiele wspólnego z prawdziwymi systemami bukmacherskimi, dlatego też nie będziemy się zbytnio rozpisywać na jego temat.

Czy systemy bukmacherskie mogą przynieść zysk?

Systemy bukmacherskie to strategie i techniki, które mają na celu zwiększenie szans na wygraną w zakładach sportowych. Chociaż niektóre systemy opierają się na analizie statystycznej, wzorach i trendach, nie ma żadnego nieomylnego systemu, który zagwarantuje stałe zyski z zakładów bukmacherskich. Wynika to z faktu, że wyniki wydarzeń sportowych są trudne do przewidzenia, a bukmacherzy zazwyczaj mają przewagę nad graczami.

Niektóre systemy bukmacherskie mogą pomóc graczom w zarządzaniu swoim budżetem na zakłady, ograniczając tym samym ryzyko utraty pieniędzy, ale nie eliminują go całkowicie. Zastosowanie systemu bukmacherskiego może poprawić dyscyplinę i podejście gracza do gry, co może wpłynąć na ograniczenie strat w dłuższej perspektywie.

Jednak należy pamiętać, że hazard, w tym zakłady bukmacherskie, zawsze wiąże się z ryzykiem i nie ma pewności co do osiągnięcia zysku. Nawet najlepsze systemy nie są w stanie zagwarantować sukcesu, a udział w zakładach bukmacherskich powinien być traktowany jako forma rozrywki, a nie sposób na zarobek. Graj odpowiedzialnie i z umiarem, mając na uwadze, że można stracić pieniądze.

Korzystanie z systemów bukmacherskich może pomóc nam w osiągnięciu sukcesu. Niemniej jednak nie można zapominać o tym, że nasze powodzenie zależy przede wszystkim od tego, jak dobrze wykonamy analizę spotkań przed ich obstawieniem. Żaden z systemów nie jest w stanie zagwarantować nam 100% szansy na sukces, dlatego też grajmy z głową i starajmy się przewidzieć jak najwięcej. 

Na sam początek najlepiej skorzystać z systemu stawkowania procentowego, a gdy poczujemy się już na tyle pewnie – z kryterium Kelly`ego. Pozostałe systemy nie są aż tak dobre, by im zaufać. Powodzenia!

5 / 5. Ocen: 55


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl