Lubisz obstawiać futbol u bukmacherów? Wszelkie statystyki pokazują, że piłka nożna jest w naszym kraju szalenie popularna. Szczególnie teraz. Obecnie można zarejestrować konto w różnych, bardzo profesjonalnych firmach bukmacherskich i zarabiać sporo gotówki na swojej ulubionej dyscyplinie. Duża część zakładów dotyczy tego tematu. Kiedy zatem w piłce nożnej pada stosunkowo najwięcej bramek? Czy jest to w pierwszej odsłonie meczu? A może dopiero po zmianie stron?

kiedy pada najwięcej bramek
Jak obstawiać ilość bramek w meczu?

Dlaczego w drugich połowach pada zazwyczaj więcej goli?

Statystyki potwierdzają, że więcej bramek pada w drugich połowach. Uwzględniając najlepsze rozgrywki ligowe ta różnica – pomiędzy trafieniami w pierwszych oraz drugich częściach spotkań – jest naprawdę stosunkowo spora. Wynosi bowiem mniej więcej kilkanaście procent. Oczywiście, dużo tutaj zależy od konkretnych rozgrywek. Jeśli zatem interesujesz się przede wszystkim ligą holenderską, francuską, angielską itp. to musisz dokładnie sprawdzić, jak to wygląda biorąc pod uwagę określone rozgrywki.

Dlaczego jednak zazwyczaj dzieje się tak, że po przerwie pada relatywnie więcej goli? Nierzadko na samym początku oglądamy „piłkarskie szachy”. Żadna z drużyn nie ma zamiaru stracić zaś pierwszego gola. Dopiero premierowe trafienie otwiera tak naprawdę mecz. Wtedy ekipa, która straciła bramkę nie ma już tak naprawdę czego bronić… Musi postawić na atak, aby zanotować korzystny dla siebie wynik.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Poza tym drużyny w pierwszej połowie nie są jeszcze aż tak bardzo zmęczone. Piłkarze wypełniają zatem dokładnie wszelkie założenia taktyczne. Związane np. z przesuwaniem, skracaniem pola gry itp. Brak zmęczenia to również dokładne krycie przy stałych fragmentach. Im dłużej trwa mecz, tym to zmęczenie jest coraz większe. Na boisku robią się spore przestrzenie. Drużyny nie potrafią już tak pieczołowicie przesuwać oraz skracać… Łatwiej zatem znaleźć takie sektory boiska, które są otwarte.

Od razu warto zauważyć, że generalnie najwięcej goli pada w końcówkach drugich połówek, co także nie jest przypadkowe i dlatego obstawianie over 2.5 jest wtedy najbardziej opłacalne. Drużyna, która np. przegrywa jednym lub nawet dwoma trafieniami musi w końcowym fragmencie rzucić wszystkie siły do ataku. Często nawet obrońcy przesuwają się pod pole karne rywali. Po to, żeby wykorzystać ich umiejętności dotyczące gry głową. Większa liczba zawodników atakujących to oczywiście większa szansa, że uda się doprowadzić do wyrównania. Z drugiej strony to również większe ryzyko narażenia się na groźne kontrataki.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W których minutach pada najwięcej bramek?

Niedługo Mistrzostwa Europy 2024. Postanowiliśmy zatem poświęcić kilka słów takim imprezom – pod tym kątem. Od dawna można zaś zauważyć, że w meczach rangi mistrzowskiej zdecydowanie więcej goli pada po przerwie niż przed przerwą. Zwłaszcza wtedy, kiedy żadna ze stron nie chce przegrać. Przeważnie tak dzieje się natomiast w pierwszych spotkaniach. Porażka w premierowej potyczce stawia pod ścianą. Remis jest natomiast wynikiem do zaakceptowania. Uważaj zatem na granie dużej ilości goli przed przerwą – w spotkaniach Mistrzostw Europy 2024. Poza tym dość rzadko padają też overy w tego typu potyczkach grupowych.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego większość bramek w meczach pada w drugiej połowie. Czy to kwestia zmęczenia zawodników, taktyki trenerów, czy może innych czynników? W tym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości i przyjrzeć się bliżej temu zjawisku.

Statystyki mówią same za siebie

Według statystyk, najwięcej bramek w meczach pada właśnie w drugiej połowie, a dokładnie między minutą 61 a 75. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, jednym z głównych powodów jest zmęczenie zawodników. W pierwszej połowie meczu zawodnicy mają jeszcze sporo energii i sił, co często skutkuje mniejszą skutecznością w ataku. Jednak w drugiej połowie, kiedy kondycja zaczyna już szwankować, zawodnicy popełniają więcej błędów, przez co rywale mają więcej okazji do strzelenia bramki.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Taka taktyka, czy przypadkowość?

Czy to jednak tylko kwestia kondycji zawodników, czy może trenerzy celowo decydują się na taktykę opartą na grze w drugiej połowie? Otóż, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od konkretnej sytuacji i sposobu, w jaki dany zespół gra. Jednak można powiedzieć, że często drużyny grają bardziej defensywnie w pierwszej połowie, by w drugiej móc bardziej skutecznie atakować.

Czy inne czynniki wpływają na ilość bramek w drugiej połowie?

Oprócz kondycji zawodników i taktyki trenerów, na ilość bramek w drugiej połowie mogą wpływać również inne czynniki. Jednym z nich jest np. pogoda. W upalne dni, gdy temperatura na boisku jest bardzo wysoka, zawodnicy szybciej się męczą, co może skutkować większą ilością błędów. Innym czynnikiem może być także mentalność zawodników. Często zdarza się, że drużyny grają lepiej w drugiej połowie, gdy są już bardziej zgrane i zmotywowane do zwycięstwa.

Jak widać, ilość bramek w drugiej połowie meczu nie zależy tylko od jednego czynnika, ale od wielu różnych, które wpływają na grę zawodników i taktykę trenerów. Bez wątpienia jednak, zmęczenie jest jednym z głównych powodów, dla którego w drugiej połowie pada najwięcej bramek. Dlatego też warto zwracać uwagę na ten aspekt podczas analizowania meczów piłki nożnej.

5 / 5. Ocen: 55


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl