Nie od dziś wiadome jest, że bonus powitalny zajmuje pierwsze miejsce w ofercie promocyjnej każdego działającego w naszym kraju bukmachera. Problemem z nim związanym (ale nie tylko z nim) jest to, że większość typujących (zwłaszcza początkującym) zwraca uwagę wyłącznie na to, ile środków finansowych proponuje w nim konkretny bukmacher. Tymczasem nie tylko to ma w jego przypadku znaczenie. To bowiem, że dany buk zapewnia większy bonus powitalny nie oznacza, że ostatecznie na nasze konto trafi więcej środków. Wiele tutaj zależy od warunków wypłaty środków z bonusu powitalnego. To właśnie na ich temat porozmawiamy w naszym dzisiejszym wpisie, starając się przy tym wyjaśnić dokładnie, jak sprawić, by środki bonusowe pojawiły się na naszym koncie bankowym.

Wypłata bonusu powitalnego - jak jej dokonać
Wypłata bonusu powitalnego – jak jej dokonać?

Jak działa bonus powitalnego u bukmachera?

Jeszcze zanim tak właściwie dowiemy się, w jaki sposób sprawić, by środki bonusowe trafiły na nasze konto bankowe, musimy zrozumieć schemat działania najbardziej typowego bonusu powitalnego. Za schematem tym podąża zdecydowana większość działających na naszym rynku firm przyjmujących zakłady wzajemne. Pamiętajmy jednak, że zdarzają się również bukmacherzy online, którzy wyróżniają się mniej typowym podejściem do bonusów powitalnych. Tak jest chociażby w przypadku Fortuny, która nie narzuca na nas jakichkolwiek wymagań – przyznaje zwrot za pierwszy zakład, jeśli ten okaże się przegrany. Zwrot trafiający od razu na nasze saldo główne.

Jeśli chodzi o standardowy bonus powitalny, ten działa w następujący sposób:

  1. Na specjalne saldo bonusowe przyznane są nam środki właśnie bonusowe. Jest to saldo odrębne od tego głównego i podstawowego. Nie można z niego wypłacać środków na konto bankowe, a znajdujące się na nim finanse można pożytkować wyłącznie na zakłady określone przez bukmachera.
  2. Środki te musimy przenieść na saldo depozytowe. To jest możliwe wyłącznie przez dokonywanie tak zwanego obrotu. Więcej na jego temat powiemy w dalszej części poradnika.
  3. Jeśli uda nam się “uwolnić” nasze środki, trafią na saldo główne. W tym momencie możemy dowolnie z nich korzystać, w tym przeznaczać na każdy możliwy zakład, ale też wypłacać na konto bankowe.

Zdarza się, że bonusy powitalne działają w mniej typowy sposób. Najlepsi bukmacherzy w Polsce rywalizują właśnie na ich polu, co z kolei prowadzi do odbiegania od pewnych schematów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W jaki sposób doprowadzić do jego wypłaty?

Jak widać po powyższym, głównym warunkiem wypłacenia bonusu powitalnego jest dokonanie obrotu środkami, jakie pozyskamy za jego pośrednictwem. Mianem obrotu nazywamy wydanie środków bonusowych na zakłady określoną liczbę razy. Różni bukmacherzy narzucają przy tym różne wymagania. Pamiętajmy jednak, że aby je spełnić, musimy typować za środki bonusowe (a zatem wybierając odpowiednią opcję, najczęściej dostępną w okienku tworzenia kuponu).

Cały proces dokonywania obrotu najlepiej jest wytłumaczyć na przykładzie z życia wziętym. Załóżmy więc, że zarejestrowaliśmy się u bukmachera STS i zamierzamy wykorzystać w pełni jego bonus powitalny. Ten przydziela nam dodatkowe środki równe kwocie pierwszej wpłaty, maksymalnie 1200 złotych. Chcąc wykorzystać go maksymalnie, wpłacamy dokładnie tyle. Na nasze saldo bonusowe trafia zatem 1200 złotych, które musimy obrócić trzykrotnie na dowolnych kuponach o kursie minimalnym równym 1.91. Oznacza to, że na zakłady przy użyciu środków bonusowych musimy wydać 3600 złotych. Oznacza to oczywiście, że musimy wygrywać.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Załóżmy, że zagraliśmy zakład za 100 złotych, spełniający powyższe warunki, zagrany przy użyciu środków bonusowych. Wygraliśmy 178 złotych. To jednak wartość stawki obniża nam obrót, jaki pozostał do wykonania. W tym przypadku więc pozostanie nam do obrócenia 3500 złotych. Pamiętajmy, że obrotu możemy dokonywać na dowolnej liczbie spełniających warunki zakładów.

Dopiero po dokonaniu pełnego obrotu, środki bonusowe zostaną uwolnione. Trafią na nasze saldo główne i będą się zachowywały dokładnie tak, jak pieniądze ze standardowej wpłaty. Będziemy je zatem mogli przeznaczyć na dowolny zakład, ale też wypłacić na swoje konto bankowe.

Warto wiedzieć: na dokonanie obrotu bukmacherskiego zazwyczaj mamy ściśle określony czas. W przypadku większości bukmacherów chodzi tu zwykle o 30 dni od momentu otrzymania środków bonusowych. Zdarzają się jednak również tacy bukmacherzy online, którzy tego czasu dają mniej. Tak jest chociażby w przypadku bukmachera Superbet, u którego obrotu należy dokonać w 10 dni. Zwykle czas na to jest adekwatny do ilości środków i warunków obrotowych.

Co czyni bonus bukmacherski atrakcyjnym?

Zwracając uwagę na warunki związane z wypłatą bonusu powitalnego na konto bankowe można szybko zauważyć pewną zależność. Im więcej środków bukmacherzy online zapewniają nam w ramach bonusu powitalnego, tym zwykle ciężej jest doprowadzić do tego, by stały się one rzeczywiście nasze – a zatem możliwe do wypłacenia na konto bankowe. Szybko też możemy zrozumieć, że w solidnym bonusie bukmacherskim nie chodzi wyłącznie o to, ile środków pozyskamy za jego pośrednictwem. Nie zawsze bowiem będziemy w ogóle w stanie doprowadzić do tego, byśmy mogli nimi swobodnie dysponować.

Wiemy już, co to jest obrót bukmacherski i jak go wykonać, żeby nie przegrać własnych pieniędzy. Dobry bonus bukmacherski to zatem taki, który nie tylko daje nam jak najwięcej środków, ale też pozwala na w miarę szybkie i bezproblemowe przeniesienie ich na saldo główne. Wymagania to zatem podstawa jego atrakcyjności. Często 1000 złotych w bonusowych środkach u jednego bukmachera będzie lepsze niż 3000 złotych u innego operatora. Cóż bowiem z tego, że daje on więcej, skoro wejście w posiadanie tych środków będzie praktycznie niemożliwe?

Wybierając więc bukmachera pod kątem bonusu powitalnego, zwróćmy uwagę nie tylko na jego wartość, ale też na wielokrotność wymaganego obrotu (najlepiej, jakby nie przekraczała ona trzykrotności), rodzaj kuponów dokonujących obrotu (pojedyncze to tutaj “marzenie”), ale też minimalny kurs pojedynczego zdarzenia na kuponie. Jeśli zaś obstawiamy stosunkowo rzadko, znaczenie może mieć dla nas również czas na dokonanie obrotu (im dłuższy, tym lepiej).

5 / 5. Ocen: 5


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl