MMA to dyscyplina w obrębie sportów walki, która jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w Polsce, a ostatnio – głównie za sprawą rodzimej gali KSW – zaczęła zyskiwać na popularności. Przełożyło się to nie tylko na coraz większe rzesze fanów gromadzących się przed telewizorami czy na arenach sportowych, ale i większą ilość typerów zachęconych do obstawiania kolejnych walk. Jeżeli i my chcemy to robić, powinniśmy wiedzieć, jak do tego podejść, by wygrać i jakie opcje mamy do dyspozycji. Na opisaniu tego wszystkiego skupimy się w tym poradniku.

zakłady bukmacherskie mma
Który Polski bukmacher najlepszy do obstawiania MMA?

Jak skutecznie typować MMA?

Skuteczne typowanie MMA nie jest łatwe. W znacznym stopniu może nam w nim pomóc rzeczywiste zainteresowanie całą dyscypliną i samodzielne śledzenie wszelkiego rodzaju doniesień, nowinek i wiadomości z jej obrębu. Sprawi to, że dane statystyczne będziemy lepiej przyswajać, a przede wszystkim zdobywać z zaciekawieniem. Poza tym musimy jednak pamiętać o mnóstwie innych rzeczy, które składają się na sukces. Poniżej prezentujemy nasze porady, które zawsze warto mieć w pamięci.

  • Analizujmy wszystkich zawodników – analiza jest w MMA czymś kluczowym. Powinna zwracać uwagę zarówno na obecną formę poszczególnych zawodników, jak i chociażby styl walki, jakim dysponują. Zestawienie dwóch stylów często jest nam w stanie powiedzieć więcej, niż badanie każdego z nich z osobna.
  • Wybierzmy właściwego bukmachera – w ostatniej części poradnika prezentujemy kilku wartych uwagi. Nie musimy ograniczać się do jednego – polskie prawo nie zabrania posiadania konta u każdego z nich.
  • Nie poddawajmy się emocjom – łączenie kibicowania z bukmacherką nie zawsze wychodzi na dobre. To pierwsze często przysłania nam bowiem wiedzę wynikającą z analizy – a to właśnie ona powinna być czynnikiem decydującym o naszym typie. Jeśli już więc mamy obstawić spotkanie na podstawie emocji, lepiej po prostu je odpuśćmy.
  • Zwracajmy uwagę na kursy bukmacherskie – te są w stanie powiedzieć nam wiele. Szczególnie wtedy, gdy typujemy na żywo i każdą z naszych decyzji jesteśmy zmuszeni podejmować szybko, a opcje bukmacherskie często są dostępne zaledwie kilkanaście sekund od ich pojawienia się.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

Opcje bukmacherskie na zakłady MMA

MMA jest bardzo szeroką dyscypliną sportu, która dodatkowo dzieli się na federacje – każda z nich mogłaby się rządzić swoimi zasadami, które zmuszałyby bukmacherów do dostosowania ich oferty (pod względem dostępnych rynków) do tych właśnie różnic. Tak jednak nie jest i zasady są raczej jednolite (z ewentualnymi niewielkimi różnicami). Obstawiać możemy zatem:

  • zwycięzcę, bądź remis – choć najpopularniejszy model 1X2 wciąż tu funkcjonuje, remis występuje na tyle rzadko, że niektórzy bukmacherzy wolą zastąpić go zwykłym 1,2;
  • liczbę rund w walce – tutaj najczęściej spotykamy się z modelem poniżej / powyżej;
  • runda zakończenia walki – tutaj wskazujemy dokładnie rundę, w której walka się rozstrzygnie – jest to najtrudniejsza opcja, bo i najbardziej nieprzewidywalna.

MMA w ofercie polskich bukmacherów

Każdy z działających legalnie na terenie polski bukmacherów posiada w swojej ofercie MMA. Większość z nich swoją ofertę przygotowało w sposób kompleksowo obejmujący wszystkie najważniejsze gale i walki. Różnic możemy dopatrywać się przede wszystkim w kursach bukmacherskich, ale też bonusach i wszystkiego rodzaju aspektach dodatkowych, które mogłyby przechylić popularność jednego bukmachera na jego korzyść. Polscy bukmacherzy online chętnie oferują graczom zakłady na sporty walki, ponieważ zainteresowanie nimi w naszym kraju jest bardzo duże. Poniżej przedstawiamy trzech operatorów, którzy na ową popularność – przynajmniej jeśli chodzi o MMA – na pewno sobie zasłużyli.

poker online legalnie w polsce
Bonus na legalny poker w Betgames STS

Oferta STS na MMA

STS solidnie zapracowało sobie na miano lidera na polskim rynku bukmacherskim, obecnie przedstawiając jedną z najsolidniejszych ofert na MMA – zarówno pod względem kursów, jak i bonusów powitalnych, które zachęcają do typowania. Bukmacher STS nie skupia się wyłącznie na najpopularniejszych galach, dając nam dostęp również do tych bardziej niszowych. Co najciekawsze niemal zawsze na zakłady MMA firma przygotowuje specjalne promocje i bonusy dla graczy.

Oferta forBET na MMA

Mimo swojego młodego wieku forBET prezentuje ofertę bardzo kompletną, ale zarazem mocno konkurencyjną, z atrakcyjnymi kursami oraz wieloma opcjami bukmacherskimi do wyboru. Dodatkowo firma chwali się najsolidniejszym bonusem powitalnym na rynku.

Oferta Fortuny na MMA

Najmocniejszą stroną istniejącej na rynku już od przeszło dwudziestu lat Fortuny jest jej program lojalnościowy, aplikujący się również do kuponów w obrębie MMA. Sam bukmacher daje nam dostęp do wszystkich spotkań organizowanych w ramach najpopularniejszych gal, z zawsze bardzo atrakcyjnymi kursami i wieloma rynkami bukmacherskimi.

0 / 5. Ocen: 0


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl