O tym, jak szeroką i atrakcyjną ofertę prezentuje bukmacher online w Polsce decyduje nie tylko to, ile dyscyplin nią obejmuje i ile rozgrywek pozwala obstawiać. Duży wpływ na oba te aspekty mają dostępne u niego rynki bukmacherskie – te mogą być dwutorowe lub trzytorowe (a w przypadku innych rynków również inne). My skupimy się na tym pierwszym rodzaju. Dlaczego to zakłady dwutorowe cieszą się aktualnie tak dużym zainteresowaniem? Jak je obstawiać, by wygrywać? Czy zakłady dwutorowe są opłacalne? Te wszystkie kwestie postaramy się poruszyć w dzisiejszym wpisie.

co to są zakłady dwutorowe
Zakłady dwutorowe – czym są i jak je obstawiać u bukmachera?

Zakłady dwutorowe – czym są i jak działają u bukmacherów?

Zakłady dwutorowe są rodzajem zakładów, w którym do wyboru (jak sama nazwa może sugerować) mamy dokładnie dwie drogi zakładów. Możemy więc postawić na zaledwie dwie opcje (co stoi w opozycji do najbardziej standardowego rynku na zakłady, w którym opcje są trzy). Najlepiej zobrazować to na prostym przykładzie. Standardowy zakład na wynik w piłce nożnej jest trzytorowy. Możemy bowiem postawić w nim na zwycięstwo pierwszego zespołu, remis lub zwycięstwo drugiej drużyny. Niestandardowy zakład na to, czy Robert Lewandowski strzeli w danym meczu gola jest z kolei dwutorowy. Możemy bowiem postawić na to, że strzeli lub nie. Nie ma nic pośrodku.

Jak można wywnioskować po powyższym, zakłady dwutorowe dają nam 50% szans na to, że odniesiemy sukces w naszym zakładzie (przy 33% szans w przypadku zakładów trzytorowych). Są zatem bezpieczniejsze i bardziej przyjazne nowym typującym. Jednym z ich wielu plusów jest też fakt, że znacznie łatwiej jest przygotować się do ich obstawiania. Zwłaszcza jeśli obstawia się mniej standardowy rynek, w którym analiza musi (i powinna) być kierunkowa.

typowanie meczów w fuksiarz.pl
Jak obstawiać zakłady z bonusem bez obrotu w Fuksiarz.pl?

Minusem zakładów dwutorowych są niskie kursy bukmacherskie i – co za nimi idzie – niskie potencjalne wygrane. Jak doskonale wiemy, wygrane są zależne od tego, jak duże ryzyko wiąże się z danym zakładem. Im ono większe, tym więcej jesteśmy w stanie wygrać (najlepsi bukmacherzy online zawsze zachęcają do tego, by podejmować się tego ryzyka – jest ono dla nich szansą na zarobek). Zanim więc zdecydujemy się na zakład dwutorowy, zawsze zastanówmy się nad tym, czy tak właściwie nam się to opłaci. 

Dyscypliny sportu z rynkami na zakłady dwudrogowe

Jeśli chodzi o rynki dodatkowe (a nie te standardowe i podstawowe), zakłady dwudrogowe znaleźć możemy praktycznie w każdej istniejącej dyscyplinie sportu. Od bukmacherów zależy zaś to, czy tak właściwie je oferują (w przeciwieństwie do standardowego rynku na zakłady, nie muszą tego robić). Najpopularniejszą dyscypliną z dwudrogowym rynkiem standardowym jest siatkówka. Każde spotkanie w jej ramach musi zakończyć się zwycięstwem któregoś z zespołów – inny wynik po prostu nie wchodzi w grę. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku tenisa, snookera czy badmintona, gdzie remisy po prostu nie występują. Bardzo specyficznymi dyscyplinami pod tym względem są wszelkiego rodzaju sporty walki. Choć bowiem w przykładowym MMA istnieje możliwość wystąpienia remisu, ten zdarza się na tyle rzadko, że nawet najlepsi bukmacherzy online w Polsce nie uwzględniają go w swojej głównej ofercie. Zazwyczaj można więc u nich obstawić wyłącznie wygraną któregoś z zawodników. Remis czasem trafia do rynków dodatkowych.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jak już powiedzieliśmy, zakłady bukmacherskie dwutorowe dominują w popularniejszych dyscyplinach sportu jako dodatkowe rynki. W piłce nożnej na przykład w jej postaci występuje na przykład rynek na to, czy w meczu zostanie wyciągnięta czerwona kartka lub czy dany zawodnik dopuści się wybranej przez buka akcji (na przykład strzeli bramkę). Wszelkie zakłady typu “tak/nie” są właśnie tymi dwudrogowymi. Podobnie ma się zatem sprawa z piłką ręczną, koszykówką, piłką nożną czy rugby.

Jak skutecznie obstawiać zakłady dwudrogowe?

Skuteczne obstawianie zakładów dwutorowych wymaga od nas przede wszystkim odpowiedniego przygotowania. To właśnie jak największe poświęcenie się jemu właśnie stanowi gwarant sukcesu, a jednocześnie punkt wyjściowy, od którego powinniśmy rozpocząć. Zakłady dwutorowe są znacznie łatwiejsze do obstawiania, niż ich trzytorowe odpowiedniki. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji możemy całkowicie odpuścić przygotowania. Wręcz przeciwnie – te są w stanie przechylić już i tak mocno przechyloną skalę zwycięstwa na naszą korzyść. Co zatem zrobić, by przejść przez okres przygotowawczy jak najsprawniej?

poker online legalnie w polsce
Bonus bez ryzyka na legalny poker w Betgames STS
  • Zacznijmy od wybrania interesującego nas rynku. Rynków bukmacherskich dwutorowych jest aktualnie całe mnóstwo, co wynika poniekąd z faktu, że zainteresowanie nimi stale rośnie. Nie możemy i nie powinniśmy skupiać się na każdym z nich. Najlepiej jest wybrać jeden lub dwa i to właśnie pod ich kątem dokonywać wszelkiego rodzaju przygotowań.
  • Koniecznie przeanalizujmy wszystko to, co mogłoby mieć znaczenie przy jego obstawianiu. Analiza jest podstawą dobrego przygotowania się do obstawiania. Również w przypadku zakładów dwutorowych. Choć w ich kontekście nie musi ona być bardzo ogólna (o ile nie stawiamy na zwycięstwo zawodnika lub drużyny), dobrze byłoby, gdyby została bardzo skrupulatnie przeprowadzona. Jeśli więc stawiamy na to, czy w meczu zostanie pokazana czerwona kartka, spójrzmy na wszystko, co może mieć na to wpływ.
  • Przestańmy ignorować kursy bukmacherskie. Wysokie kursy bukmacherskie pozwalają nam wygrać więcej w przypadku pozytywnego rozwiązania kuponu. Naturalnym jest więc, że bukmacherzy za ich pośrednictwem namawiają nas do podejmowania się większego ryzyka. Niższe kursy to większa szansa na zwycięstwo. Pamiętajmy jednak, że są one ustalane przez bukmachera i stanowią jego opinię. Nie podążajmy więc za nimi ślepo.
  • Zapoznajmy się ze statystykami. Praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce dają nam dostęp do bardzo rozbudowanych statystyk w kontekście każdego meczu. Musimy wykorzystać to na własną korzyść. Statystyki są w stanie powiedzieć naprawdę dużo na temat stylu gry, taktyki, dotychczasowych osiągnięć, passy oraz formy. Każdy z tych aspektów jest istotny – niezależnie od tego, z jakim rynkiem na zakłady bukmacherskie będziemy mieli do czynienia. 

5 / 5. Ocen: 5


Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
Bonus 200% do 300 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl